CO2liga zatím 3.místo

20.12.2015 17:37

V letošní roce jsme se zapojili do soutěžního  projektu Co2liga.

Žáci každý měsíc plní nejrůznější úkoly týkající se klimatických změn.

První kolo bylo věnováno seznámení s klimatickými změnami, co způsobují, jak hodně jsou pro nás důležité, jak nás mohou zasáhnout a jaké budou mít důsledky. První kolo jsme zvládli výborně, děti vytvořili přehlednou nástěnku s hlavními údaji, vžili se do vyprávění příběhů lidí z různých zemí, kde se vliv klimatických změn již dotýká, krásně a hlavně vtipně vytvořil Jan Janáček k tomuto tématu spolu s Eliškou Čechovou video, které na stránkáh též zveřejníme.

Veškerá tato snaha nám vynesla zatím 3.místo zúčastněných škol. Uvidíme, jak si povedeme dál.

Druhý měsíc nás čekalo velké téma Voda. Takže jsme měřili spotřebu vody v domáctnostech, odhadovali objem různých nádob, povídali se, kde všude je možné vodu šetřit a jaké  čistící prostředky omezit nebo používat, aby byly šetrnější pro přírodu. Také jsme vyrobili prací sliz, který měl velký úspech:-). Celé téma zatím zpracováváme, některé důležité tipy budou opět na nástěnce. O dalších našich výsledcích budeme dále informovat.

Š.Koštelová