Jak jsme dobývali severní pól…

16.03.2017 08:30

Ve dnech 20. až 24. února se žáci třetí, čtvrté a páté třídy vydali dobývat severní pól, vyrazili totiž do Envicentra Proud v Horažďovicích, kde na ně čekal velmi bohatý program zaměřený na přežití v přírodě v náročných podmínkách.

Děti si užily spoustu legrace, poznávaly nové hry, například na sněhuláka, sněžnou příšeru aj., naučily se pracovat s dalekohledem, vyrobily si domácí levandulovou mastičku, bylinkový čaj, máslo nebo jogurt, poznávaly stopy lesní zvěře či jací ptáci navštěvují krmítka. Oříškem byla práce s GPS navigací při hledání QR kódů, které byly rozmístěny v centru Horažďovic. Nadšené byly i při prohlídce místní přírodovědné stanice, tady mohly nakrmit králíky, slepice, kunu, dravce, poníky, ovečky a další zvířata. Moc prima bylo i středeční večerní plavání.

A nejlepší na závěr – Ve čtvrtek na všechny děti čekala jízda se psím spřežením, střelba z luku a společná chůze na dřevěných sněžnicích.

Fotodokumentace zde