Sněhuláci pro Afriku

05.01.2016 16:55

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla zapojit do 4. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost,  ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava-Hrabůvka,p.o. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.

Cílem této  jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat startovné za každého sněhuláka ve výši 50 Kč.

Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz

Společnost Kola pro Afriku, o níž si bližší informace můžete přečíst na www.kolaproafriku.cz , shromažďuje v naší republice starší a nepotřebná kola od různých dárců. Těch se podařilo nasbírat již kolem 15 000. Tato kola  jsou opravována a měla by se dostat dětem do Afriky, pro něž je to mnohdy jediný způsob, jak se dostat do školy. Bez tohoto dopravního prostředku mnohakilometrové vzdálenosti, které je do školy dělí, nejsou schopny překonat. Námi již nepoužívaná kola tak v Africe mohou vykonat velkou službu. Projekt Sněhuláci pro Afriku by měl pomoci vydělat peníze na přepravu dalších kol do Afriky (cca 4 700 kol už tam tato společnost přepravila).

Chceme vás proto poprosit, abyste na akci nahlíželi stejně jako my a podpořili ji. Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.  Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti, neodmítejte jim darovat pár korun na dobrou věc. Pojďme  právě takto paradoxně, protože  africké děti si sněhuláka ve své zemi  nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.

Po loňské zimě bez sněhu jsme nechtěli riskovat, že nebude z čeho sněhuláky stavět, a proto jsme akci uskutečnili hned při prvním (a bohužel možná posledním) letošním sněhu. Akce se vydařila, což můžete posoudit sami... prohlédněte si fotky z akce ve fotogalerii školy.

Lenka Vašíčková