Zákaz používání mobilních zařízení

26.01.2017 15:34

OZNÁMENÍ

Oznamujeme žákům a  jejich zákonným zástupcům, že od 1.2.2017 platí úplný zákaz používání mobilních telefonů a podobných zařízení v budově školy v době vyučování i mimo něj. Žáci jsou pod neustálým pedagogickým dohledem, v případě nutnosti (nevolnost, zranění atd.) kontaktuje zákonné zástupce pracovník školy. I rodič může své dítě dle potřeby kontaktovat přes vyučujícího. Tudíž není nutné mít jakékoliv mobilní zařízení, v době přítomnosti žáka ve škole, zapnuté. Pokud bude tento zákaz porušen, vyzvedne si mobilní zařízení pouze zákonný zástupce žáka a to osobně.

Odůvodnění: mnoho žáků soustředí svoji pozornost a energii právě na mobilní zařízení. Škola však má především podporovat aktivní komunikaci mezi žáky,upevňovat sociální vazby, starší spolužáci by měli být příkladem těm mladším žákům naší školy, měli by být těmi správnými vzory . Taktéž chceme zabránit  zneužívání těchto zařízení v době vyučování i o přestávkách (natáčení, focení, sociální sítě, zakázané webové stránky…..). Žáci by měli přestávky využívat k přípravě na vyučování, svačení, osobní hygieně.

Děkujeme za pochopení našeho zákazu a věříme, že časem tuto volbu všichni oceníme. Mgr.Zuzana Drančáková