2021-11: My favourite MAPP

Front Back
film movie
hvězda star
hrdina hero
herec actor
herečka actress
režisér director
seriál series
příběh story
kino cinema
jít do kina go to the cinema
dívat se na film watch the movie
Můj oblíbený film je Pán prstenů, protože mám opravdu rád ten příběh. My favourite movie is the Lord of the Rings because I really like the story.
Můj oblíbený film je Pán prstenů, protože mám rád herce v něm. My favourite movie is the Lord of the Rings because I like the actors in it.
Můj oblíbený film je Pán prstenů, protože mám rád tenhle typ filmů. My favourite movie is the Lord of the Rings because I enjoy this kind of films.
Můj oblíbený film je Pán prstenů, protože je natočený podle mé oblíbené knihy. My favourite movie is the Lord of the Rings because I it is based on my favourite book.
Teď vám povím, o čem ten film je. I will now tell you what the movie is about.
aktivita activity
sportovat do sports
hudba music
hraní her playing games
přátelé friends
rodina family
lehký easy
obtížný difficult
nudný boring
líný lazy
zodpovědný responsible
soutěž competition
Má oblíbená aktivita je atletika, protože trávím čas se svými kamarády. My favourite activity is athletics because I spend time with my friends.
Má oblíbená aktivita je atletika, protože ji dělám odmala. My favourite activity is athletics because I do it since I was little
Má oblíbená aktivita je atletika, protože je to zábava. My favourite activity is athletics because it is a lot of fun.
Má oblíbená aktivita je atletika, protože jsem při tom šťastný. My favourite activity is athletics because it makes me feel happy.
Má oblíbená aktivita je atletika, protože se vždycky naučím nové věci. My favourite activity is athletics because I always learn new things.
místo place
stát country
velké město city
menší město town
vesnice village
příroda nature
cestovat travel
navštívit visit
v zahraničí abroad
klidný, tichý quiet
rušný busy
Mé oblíbené místo je Big Hill, protože se tam cítím velmi dobře. My favourite place is the Big Hill because I feel very good there.
Mé oblíbené místo je Big Hill, protože tam jezdíme pravidelně s rodiči. My favourite place is the Big Hill because we go there with my parents regularly.
Mé oblíbené místo je Big Hill, protože se tam potkáváme s kamarády. My favourite place is the Big Hill because this is where I meet all my friends.
Mé oblíbené místo je Big Hill, protože o něm nikdo neví. My favourite place is the Big Hill because nobody knows about it.
Mé oblíbené místo je Big Hill, protože mám rád cestování a cizí země. My favourite place is the Big Hill because I enjoy traveling and foreign countries.
Teď vám to místo popíšu. I will now describe the place to you.
osoba person
smát se laugh
zábava fun
setkávat se meet
blízký close
sledovat follow
učit se learn
trávit čas spend time
společně together
Můj oblíbený člověk je John, protože vždycky děláme společně hodně věcí. My favourite person is John because we always do many things together.
Můj oblíbený člověk je John, protože známe jeden druhého už dlouho. My favourite person is John because we know each other for a long time.
Můj oblíbený člověk je John, protože chci být jako on. My favourite person is John because I want to be like him.
Můj oblíbený člověk je John, protože je to můj nejbližší kamarád. My favourite person is John because he is my closest friend.
Můj oblíbený člověk je John, protože se mi opravdu líbí co dělá a sleduji to. My favourite person is John because I really like and follow what he does.
Teď vám o něm povím trochu víc. I will now tell you a little bit a about him.