31.leden v naší škole

04.02.2019 19:58

   Co se vybaví žákům, když se řekne 31. leden? Samozřejmě vysvědčení. Kdybyste se zeptali našich žáků, jistě by nezapomněli, že tento den je nejen dnem vydávání vysvědčení, ale mnozí by si určitě vybavili bleší trh a také dětský ples.

    Pojďme tedy pěkně od začátku. Poslední lednový den si žáci odnesou hodnocení své pololetní práce. V životě ale nejsou důležité jenom jedničky. Jde také o to, jak jsme zodpovědní ke své práci a jak se umíme chovat k sobě navzájem. Proto si mimo vysvědčení někteří žáci, a nebylo jich málo, odnesli pochvalné listy za „úspěšnou plavbu nebezpečným oceánem domácích úkolů, referátů a školních pomůcek a za příkladné a bezproblémové chování v moři plném dravých šelem“. Kromě toho si však tento den žáci mohou vyzkoušet, jak je na tom jejich finanční gramotnost. Tradičně totiž probíhá tento den bleší trh, na kterém mohou vyměňovat, prodávat a kupovat všelijaké drobné věci a věcičky. Třešničkou na dortu je dětský společenský ples, který každoročně začíná v sedmnáct hodin. Ten letošní byl již dvanáctý. Pořádá ho SRPŠ a ZŠ a MŠ Cehnice s finančním přispěním OÚ Cehnice. Součástí programu s bohatou tombolou je i stužkování deváťáků. Dívky se předvedou v krásných šatech a kluci se obléknou také do gala. Na chvíli se z nich stanou pravé dámy a galantní mladí muži. Nechybí ani prezentace fotek s jednotlivými absolventy a video, ve kterém vždy deváťáci odhalí svou bezbřehou fantazii a pořádný smysl pro humor. I tentokrát se ples povedl. 

M.Novotná