Ekocentrum PROUD Horažďovice - zpráva od Michala Pawlitschka

16.05.2016 09:20

 

                Celý týden se zábavou v Horažďovicích. Těmito slovy bych nejlépe popsal celých pět dní v DDM Proud Horažďovice. Nové vědomosti, které jsem si odnesl ze školního výletu, mě velice překvapily. Čtvrtý den jsme dělaly úžasné projekty o používání přírodních, obnovitelných i neobnovitelných zdrojích. Celý svět doufá, že se skleníkovými plyny se příroda nějak vypořádá, ale já si myslím, že lidé příliš spoléhají na přírodu , než sami na sebe. Například sluneční energie, ano sice zabírá místo, zabírá pole, ale to je lepší, než postavit jadernou ( atomovou ) elektrárnu a pak nespotřebovat uran z reaktoru. K budoucímu skladišti jaderného odpadu, jsme se jeli také podívat. Měli byste tam zajet i vy a posoudit, jak Jetenovická krajina bude vypadat. Ale tyto dvě elektrárny nejsou všechny, které jako Česká republika máme. Uvědomme si, že přírodu máme jen jednu a musíme jí chránit od všeho špatného, jako jsou skládky odpadků a znečištěné vodní toky a podobně. Když přejdu zpět do Horažďovic, tak výlet se mi moc líbil, byl pouční, zábavný, zhodnotil bych ho tak čtyř a půl hvězdičkami z pěti.

Michal Pawlitschko