Jsme ve správný čas na správném místě????

13.12.2017 10:56

  Každý z nás jednou chodil do školy. Z pozice žáka jsme neměli moc možností něco změnit. Vše bylo v rukou „vyšší moci“ a my jsme si říkali, co všechno bychom zlepšili, předělali a zrekonstruovali, kdybychom měli tu moc. Uteklo to jako voda a my teď už konečně „tu moc“ máme. Mohli bychom si konečně splnit náš dávný školní sen a zlepšovat, předělávat a rekonstruovat.  Ale vzpomeneme si na dobu, kdy jsme seděli ve školní lavici?

   Cehničtí žáci si už dlouho přejí mít na chodbě uzamykatelné skříňky, aby si byli jisti, že na tomto místě je vše jejich a v bezpečí. Zároveň by to bylo místo, o které by se každý žák musel starat a měl za něj zodpovědnost. Ale to pro naši organizaci  představuje velkou investici 150 000 Kč. Sami žáci se též snaží přispět. Sbíráme starý papír, plechovky a kovová víčka, použitý olej, pomerančovou kůru a na jaře se pustíme do sběru a sušení léčivých bylin. Na adventních trzích prodávali vlastnoručně vytvořené výrobky, další výdělečné akce se chystají. Veškerý zisk se použije pro nákup skříněk.

     Rádi bychom Vás touto cestou požádali o jakýkoli finanční příspěvek, který by byl věnovaný na zakoupení skříněk pro naše žáky. Pokud máte alespoň malou možnost přispět, stanete se tím, kdo umí plnit přání. A my vám za to samozřejmě umíme napsat darovací smlouvu.

   Právě nastává doba adventu. Lidé by se měli zklidnit, zastavit se v každodenním shonu a zamyslet se. Je to také doba dobrých skutků, kdy si uvědomujeme, že můžeme někomu poskytnout třeba i malou pomoc, která dokáže rozzářit oči těch, jež naši pomoc potřebují.

   Můžete udělat radost nejen ostatním, ale i Vám samotným, protože radost z možnosti darovat, je mnohem větší než radost z daru přijímaného.                                                                                                     

    Děkujeme Vám za Váš čas, který jste nám věnovali už jen čtením těchto řádků a přejeme Vám klidné a spokojené Vánoce prožité s těmi nejbližšími, zdraví v novém roce a hodně správných rozhodnutí, která Vám přinesou spoustu radosti.               

 

                               Za všechny žáky a zaměstnance školy

 

                                               Mgr.Zuzana Drančáková  (ředitelka)