Kam po škole? 14.6. a 15.6. 2018

19.06.2018 20:29

   Zvolit si budoucí povolání není nic jednoduchého. Proto žáci 2.stupně vyrazili 14.6. do Českých Budějovic. Tady pro ně byla připravená akce Dobrodružství s technikou, kde bylo možné navštívit stánky jednotlivých škol a učebních oborů, které mají společné téma, techniku. Žáci si mohli prakticky vyzkoušet, co by je čekalo, pokud by si některý z nabízených oborů vybrali. Vyzkoušeli si, jak ovládat RC- modely, mohli si vyříznout tvar z polystyrénu, bylo možné vyzkoušet si práci s pájkou, také mohli absolvovat simulovaný náraz v autě, které jede třicetikilometrovou rychlostí a kdo chtěl, podstoupil test svých znalostí z oblasti fyziky.  Žáci 8.třídy pokračovali ještě další den,kdy je čekal program na Úřadu práce ve Strakonicích. Tady se jim celé dopoledne věnovaly dvě asistentky, které se snažily nasměrovat naše osmáky na školy, které by byly pro ně vhodné z hlediska jejich zájmu, prospěchu a hlavně pozdějšího uplatnění. Odcházeli se spoustou informací, které jim snad trochu otevřou cestu do budoucího života.