Kurz na míru - Proud Horažďovice

03.06.2018 20:38

I letos se žáci 2.stupně opět vypravili do Horažďovic -  tentokrát na třídenní zážitkový kurz do Proudu. Přivítala nás usměvavá Zuzka Drábková, která pro nás  připravila program dle našich přání. První dopoledne jsme strávili v Proudu, seznámili se s okolím a odpoledne vyrazili na projížďku na koloběžkách do místního parku, kde se každý z nás snažil vnímat prostředí  všemi smysly. Naším úkolem bylo vybrat si některou ze zdejších laviček a vytvořit pro ní reklamu. Druhý den nás čekala plavba na raftech z Žichovic do Horažďovic. Nic jsme neměli úplně zadarmo, takže pěkně vše po pořádku: ráno zabalit to nejnutnější, vyzvednout pádlo a hurá na vlak. Pak následoval přesun k vodě, pěkně nafouknout rafty, zapamatovat si poslední instrukce a hurá na vodu. V Hydčicích nás zastihl pořádný slejvák, ale to jsme naštěstí byli schovaní, a pak, když se ukázalo sluníčko, jsme pokračovali v plavbě a dojeli až do Horažďovic, kde jsme vytáhnuli rafty na břeh, umyli je a odnesli uklidit. Večer nás čekala stezka odvahy. Poslední den jsme si pěkně zamotali nejen ruce, ale hlavně provázek. Naučili jsme se pár důležitých uzlů a vytvořili krásný náramek na památku i na přežití:-). Podívali jsme se na natočená videa, zavzpomínali na krásně prožité tři dny a po obědě jsme se vydali domů.

Tak snad zase příští rok:-). Š.Koštelová