Lyžařský kurz Kramolín

02.03.2018 16:41

4.února  jsme odjeli na týdenní  lyžařský výcvik do krásného skiareálu Lipno. Byli jsme ubytováni v hotelu Kramolín, přímo na vrcholku kopce s výhledem na sjezdovky. Celkem se kurzu zúčastnilo 14 žáků (od 6. do 9. třídy) a 2 učitelé. Hned po příjezdu jsme „si troufli‘‘ na večerní  lyžování. Vezli jsme si prkna i lyže. Další den si pan učitel Maroušek vzal „zkušené snowboarďáky“, kteří i tak padali jak brambory. Ostatní se rozjezdili na lyžích s paní učitelkou Virostkovou.

Sněhu bylo habaděj, a tak to byla pořádná švanda. Technika se zlepšovala každým dnem. Odvážlivci v polovině týdne vyměnili lyže za snowboard. Dobrovolně, ale například i ti, kterým praskly přeskáče. To asi z toho usilovného šlapání do lyží (že? Anet..:) ) Šlo jim to parádně. Nikdo si naštěstí nic nezlomil (viď ?! Péťo ..) Pár lidí však skolila horečka, to asi z prochladnutí, jelikož nám občas byla pekelná zima. Některá děvčata si pomáhala posezeníčkem u topení na chodbě. A marody zachraňovala teploměrem a paralenem vybavená paní učitelka.

Ve středu jsme vyrazili na bazén. Odpočinout si. Většina si to dolů stezkou štrádovala bez problémů, našli však i tací, co větší část jeli po zadku (haha Eliško.. )Pochvalu si určitě zaslouží David, který se s námi postavil na lyže úplně poprvé, a hned první večer sjel celou Jezerní sjezdovku.

Zato jídlo jsme moc nechválili. Ve škole nás rozmazlují, ale tady nám vůbec  nechutnalo a k tomu bylo všeho málo. Tak příští rok vyzkoušíme novou šumavskou destinaci – Špičák - větší sjezdovky  = větší porce jídla? Uvidíme! Nakonec však všichni účastníci celý týden zhodnotili kladně pozitivně a už se prý   těší  na další zážitky příští rok :)        Bc.Klára Virostková