Prožitkově poznávací program v Novohradsku 19.-21.9 pro žáky 7.-9 .ročníku

10.09.2018 18:48

Žáci mají možnost se přihlásit.

Program
 1. den: Stezka hraběnky Terezie – okruh v národní přírodní rezervaci Terčino údolí (3-4 hodiny, cca 4 km), prožitkové a přírodovědné aktivity vsazené do kontextu místní historie, za příznivého počasí hmatové chodníčky v Kneippových lázních, přechod říčky k vodopádu. Návrat na místo ubytování kolem 17. hodiny.

 2. den: dopolední program v Nových Hradech: historicko – přírodovědný program v PP Sokolí hnízdo, na hradě a v zámeckém parku; po dohodě možnost návštěvy historické kovárny. 12:00 odjezd místním busem na Hojnou Vodu, odpoledne výstup na Kraví horu, výraznou dominantu severní části Novohradských hor s rozhlednou na vrcholu. Přírodovědné a prožitkové aktivity na 4 km okruhu s převýšením cca 200 m, velmi atraktivní prostředí (velké balvany, skalní „městečko“, pralesovitá bučina aj.) Cesta zpět místním busem, návrat na místo ubytování před 18. hodinou.

3. den: závěrečný program v místě ubytování – opakovací úkoly a hry, získávání indicií k nalezení „pokladu“.

Ubytování: penzion Hamr, přímo v Terezině údolí (www.penzionhamr-novehrady.cz). Za nesnesitelného počasí náhradní program v prostoru restaurace. Strava: snídaně, obědy a večeře v místě ubytování (začínáme i končíme obědem). Na druhý den místo oběda cestovní balíček. Možnost volby jídel z jídelního lístku (i více druhů najednou). Předpokládaná cena kolem 400Kč.

 

Podrobnější info žáci ještě obdrží.

 

Přihlášky odevzdávejte p.uč Koštelové