Setkání s rodiči budoucích prvňáčků

04.07.2018 08:46

V úterý 12. června v odpoledních hodinách se potřetí setkali děti, rodiče a učitelé školy na poslední společné schůzce před nástupem dětí v září do první třídy. Tentokrát již nepracovali všichni společně, jako na předešlých setkáních. Zatímco rodiče se seznamovali s organizačními záležitostmi, s učebnicemi, věcmi, které děti dostanou ve škole a co všechno je potřeba, aby připravili rodiče, děti čas trávily s paní učitelkou letošní první třídy.

Rodiče dostali možnost prohlédnout si a prolistovat učebnice, které škola v první třídě používá, odnesli si seznam věcí, které je potřeba sehnat a které děti obdrží ve škole z příspěvků obce a státu. Seznámili se s postupem, jak nově přihlásit děti ke stravování, pokud nejsou strávníky již z mateřské školy v Cehnicích, se zásadami provozu školy, družiny i jídelny, a jakým způsobem mají omlouvat svoje děti v době jejich nepřítomnosti ve škole.

Paní učitelka Jana Grufíková s dětmi zatím jaksi nanečisto zkoušela, jaké to bude ve skutečné první třídě. Na závěr, když si rodiče přišli pro svoje ratolesti do první třídy, všechny děti jim předvedly bezchybné plnění úkolů, které jim paní učitelka zadala. A tak závěrečné setkání rodičů s dětmi vyznělo v tom nejlepším tónu, že všechny děti jsou dobře připraveny a není se doopravdy čeho obávat. L.Vrba