Začínáme s Ekoškolou

09.04.2019 08:38

Vstoupili jsme do neznámých vod, ve kterých se začínáme učit plavat. Toutou neznámou je celosvětový projekt Ekoškola. Na naší škole jsme založili ekotým sestavený zatím převážně z žáků 5.-9.třídy se zájmem o enviromentální výchovu a chutí něco kolem sebe měnit.  Ekotým se pravidelně schází a osvojuje si metodu 7 kroků, která je pro ekoškolu zásadní. Na první schůzku jsme si pozvali Terezu Záleskou z čekobudějovické Cassiopey, která je lektorkou Ekoškoly a pomohla nám lépe pochopit kroky Ekoškoly na konkrétních příkladech. Vysvětlila nám, jak jsou důležité a je vhodné je neustále dodržovat. Třešničkou na dortu pro nás bylo vytvoření vlastních vermikompostérů(několikapatrová nádoba určená ke kompostování domácího organického odpadu hlavně pomocí kalifornských žížal), které máme na škole dva,a o které se zatím starají žáci ekotýmu.O významu vermikompostéru se budete postupně dozvídat na našich webových stránkách. Již vzniklo i video z výroby vermikompostéru, které obsahuje důležité informace a je možno ho shlédnout na školním facebooku.

Š.Koštelová