Závěrečná konference CO2ligy v Brně očima žáků

04.06.2016 16:05

26.5. jsme se mohli zúčatsnit závěrečné konference k soutěži CO2liga. Cesta byla velice dlouhá, ale stálo to za to. Ráno okolo 7.10 jsme se vyjeli s naši skupinou a paní učitelkou Koštelovou a Vašíčkovou do Brna na vyhlášení CO2ligy. V autobuse byla legrace při sledování Lego příběhu jsme měli v hlavě písničku " Všechno je tu boží . Asi  po dvou hodinách jízdy jsme měli přestváku na pumpě. Bylo to fajn vystoupit ze zadýchaného autobusu. Někdo šel na záchod, někdo ven a někdo si šel prostě jen nakoupit. Pak jsme zase nastoupili a jeli vstříc Brnu. Po cestě jsme si povídali a zpívali. Cesta nám trvala čtyři hodiny. Masarykovu univerzitu jsme našli bez problémů a hurá rychle do třetího patra do posluchárny, kde závěrečná konference probíhala. Zasedli jsme a uvítala nás pani Machů, která celý projekt měla na starosti, seznámila nás s programem a představila jednotlivé školy. Následovalo představení jednotlivých škol, kde formou prezentací představili svojí celoroční činnost, své úspěchy, jelikož s puštěním našeho video byly trošku problémy, zůstalo až na závěr a sklidilo veliký úspěch a největší potlesk. Dále se přistoupilo k vyhlášení celkových výsledků. Byli jsme opravdu dobrý, protože jsme skončili na 2.místě z celkového počtu 50-ti zúčastněných škol z celé České republiky. Byl to fajn pocit. Zvláštní cenu poroty obdržel za svoji práci Jéňa Janáček, protože jeho videa jsou opravdu dokonalá.  Po skončení vyhlášení jsme všichni byli pozvaní na skvělý vegetariánský raut. Byla to mňamka, jedna dobrota za druhou. Měli tam špízy, rolády, dortíky, saláty a mnoho dalších pochoutek. Když jsme dojedli, vrátili se zpět o učebny, kde byla pro nás připravena chemická show Michaela Londesborougha, který pochází z Anglie a žije již 10 let v Praze. To bylo něco! Jeho pokusy a výbuchy byly perfektní. Jeho vtipné hlášky, které doprovázeli celý výklad se perfektně hodili a nás řádně pobavili a přiblížili nám svět chemie. I když  tam bylo již hodně vydýcháno a sem tam jsme už byli hodně unavení, to nevadilo a vždy nás přivedl k životu a byla legrace poslouchat jeho vtipné narážky. Taky se mi líbilo, když udělal "samopal" z roury a pet lahve létali kolem našich hlav. Když show skončila, jeli jsme ještě do zábavného vědeckého parku VIDA., kde jsme se skvěle bavili. Zkusili jsme spoustu pokusů, třeba vypálit raketu, udělat vlny, stát se na chvíli hlasatelkou počasí, jezdit na kole po laně a spoustu dalšího. Kolem šesté hodiny jsme vyjeli z Brna směr domů. Všichni jsme byli unavení, a proto jsem se těšili domů. Myslím, že jsme si přivezli spoustu  úžasných zážitků a spoustu poznatků.

Výlet byl báječný, moc jsme si ho užili a děkujeme COlize, že nás pozvala a vytvořila tak pěkný projekt a paní starostce, která nám přispěla na naší dopravu do Brna.

 

Petra Sekyrová, Anna Havelcová