Jsme už osmáci!

Eliška Čechová     Anička Maříková   Helča Reindlová   Kačka Rotová    Terezka Repešová    Kačka Šperlová   Máša Fišerová   

   

 
 

Vojta Častoral   Filip Uher   Honza Janáček   Zdeněk Pleninger   Petr Havelec   David Vysloužil    

 
 
 

ZÁŘÍ

   Školní rok začal jakpo vždy přivítáním nových prvňáčků. Potom se 2.stupeň vydal ke studánce do lesa a splečnými silami ji žáci vyčistili. Svou fyzickou kondici mohli všichni ukázat na tradiční vzpomínkové akci Běh k lípě. 
 
 

ŘÍJEN

  V říjnu  žáci 8. a 9.třídy odjeli do sousedních Drahonic, aby zhlédli výstavu o legionářích, proběhla tradiční soutěž O neikrásnější hnětýnku, vyzkoušeli jsme naše draky při Drakiádě.
 
 

LISTOPA

   1.11.jsme absolvovali přednášku s videoprojekcí Planeta Země, tentokrát na téma Brazílie. 10.11. jsme přivítali Martina na bílém koni, letos na poníkovi a opět jsme rozsvítili ves přinesenými lampiony. Při občanské výchově jsme si vyslechli prezentace několika škol. 22.11. jsme se s 9.třídou vypravili do Českých Budějovic na výstavu Vzdělání a řemeslo. Všichni si tu mohli prohlédnout prezentace škol a učebních oborů, aby se v budoucnu co nejlépe rozhodli, kam jít po základní škole. 23.11. se Eliška Čechová zúčastnila vyhlašování soutěže Čestický brambor a ve výtvarném oboru na téma Tajemství získala se svou malbou Červené Lhoty 1.místo. Gratulujeme!!
 
 

PROSINEC

    První prosincový den začal adventní dílnou. Dívky vytvářely adventní věnce, vymýšlely, jak originálně ozdobit zelený věnec z chvojí, aby vykouzlil vánoční atmosféru. Určitě se jim to povedlo. Kluci vyráběli ozdobnou krabičku. Všechny výrobky je možné koupit na zahájení adventního období v neděli 3.12. v cehnickém infocentru. V prosinci nás ještě čeká zájezd do Prahy, tady navštívíme budovy parlamentu a senátu a také nasajeme vánoční atmosféru na adventních trzích. 20.12. se uskuteční tradiční Vánoční besídka a za pár dní nato se rozejdeme, abychom doma oslavili Vánoce.
 
                                             
 

ČERVEN

   V květnu a v červnu absolvovali osmáci několik akcí. V rámci budoucího vzdělávání se podívali do některých provozů, aby v praxi viděli, co je možná v budoucnu čeká. Také návštěva Úřadu práce ve Strakonicích měla za úkol rozšířit osmákům obzory a trochu nasměrovat ty, kteří ještě váhají a nevědí, kam příští rok zamíří jejich kroky. V předposledním červnovém týdnu vyrazili žáci osmé a šesté třídy do lanového centra Libín, aby zde vyzkoušeli svou dobrodružnou povahu, potom jsme vystoupili na rozhlednu a nakonec nás čekala asi pětikilometrová procházka do města Prachatic. Všichni zaslouží pochvalu za statečnost a výdrž. A za týden můžou začít vytoužené prázdniny!