Už   je   to   tady !!!!    Jsme    D E V Á Ť Á C I !!!!

Eliška Čechová  Terezka Repešová  Helča Reindlová  Anička Maříková  Kačí Rotová   Kačka Šperlová

Honza Janáček  Zdeněk Pleninger  Vojta Častoral  Filip Uher  Kvído Janka  Péťa Havelec  David Vysloužil

PASOVÁNÍ

Jako každý rok i letos žáci deváté třídy přivítali prvňáčky do stavu školáčků. Při pasování se stali postavami z filmu Ať žijí duchové. Rytíř Jan z Cehnic a bílá paní Eleonora z rodu Čechů s asistencí trpaslíků a Černé kroniky slavnostně pasovali prvňáčky. Předali jim pasovací dekret a velký bonbón jako památku na tento den.

NOVOHRADSKÉ HORY

V krásném prostředí Novohradských hor si účastníci tohoto pobytu uvědomili, že příroda kolem nás je krásná, ale také velmi zranitelná. Je třeba se k ní chovat tak, abychom si jí co nejvíc zachovali i pro příští generace. Žáci si užili spoustu her zaměřených na ekologii, poznávání zákonitostí přírody a poznali mnoho krásných míst.

100. VÝROČÍ VZNIKU REPUBLIKY

Projektovým dne jsme si připomněli, že 28.10. 2018 uplynulo už 100 let od vzniku Československé republiky. Zapojili jsme se k těm, kteří k tomuto významnému výročí zasadili LÍPU SVOBODY, do jejíž kořenů bylo vloženo Poselství pro příští generace.

PÖTTINGER A RUMPOLD VODŇANY

Zvláště deváťáky by se měli zajímat o to, co budou dělat, až dokončí 9.třídu. Proto navštívili tyto dvě firmy. V Rumpoldu se nikomu sice moc nelíbilo, ale vidět proces, který nastává, když se právě sem dostanou naše odpadky, je velmi poučné. Mělo by nás to motivovat k tomu, abychom odpadu "vyráběli" co nejméně.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Role Mikuláše, andělů a čertů si deváťáci užili. Připravili si pro děti perníčky, bonbóny, ale také brambory a uhlí a rozdali své dárky malým zlobilům i těm hodnějším.