Andělsko-čertovský fotokoutek? Proč ne?

Je naší dlouholetou tradicí, že deváťáci připravují různé akce pro mladší ročníky – ať už je to např. přivítání prvňáčků, “Dětský ples” ve spolupráci se SRPŠ nebo také “čerti”.

Minulý rok si naši absolventi připravili nebe a peklo v protilehlých místnostech budovy školy. Letos deváťáci přivítali své mladší spolužáky a děti z MŠ ve fotokoutku. Ano, i do jednoho fotokoutku se může vejít nebe i peklo zároveň. Že si to nedokážete představit? Ani my jsme zprvu netušili, jak si s touto výzvou poradit 🙂 Ale opřela se do toho naše asistentka Peťa Ceplechová, která od začátku měla představu – kde, jak a co, a které moc a moc děkujeme za obrovskou pomoc! V hodinách VV s paní učitelkou Jonášovou se dotvářelo a kutilo a nakonec se na žácích vyřádily i další naše kolegyňky (Ivetko, Jíťo, Marcelko – tímto i Vám děkujeme za úžasně odvedenou práci maskérek). A dokonce ruku k dílu přidali i prvňáčci z družiny, kteří pro peklo vytvořili dlouhý, ale opravu dlouhý papírový řetěz!

A jak to probíhalo 5. prosince? Žáci navštívili 1. – 3. třídu, kde měli svůj proslov Mikuláš, Andělka Kristý a čert David. Ti pak odvedli trochu vystrašené, ale statečné, žáčky k fotokoutku, kde byli rozděleni do tří skupin a plnili různé úkoly (skládání hvězdy, vytváření obličeje Mikuláše, čerta i anděla…), aby si tak vysloužili bohatou mikulášskou nadílku. 

Pro  starší ročníky si pak osobně přišly čertice Gábi a Zuzka. I ty zaúkolovaly žáky – tentokrát těžšími úkoly: mikulášským pravopisem, kvízem, uklízením nebeského nepořádku 🙂 Jako poslední náš fotokoutek navštívili ti nejmenší – děti z MŠ. I když jsme pro ně měli připravenou andělskou rozcvičku s čerticí, různé rébusy…nechali jsme dětičky nakonec jen zazpívat a vyfotit se s naší “nebeskou skupinou”. A musíme uznat, že to byli malí hrdinové – nikdo z dětí neplakal. Ale čerta si šel dobrovolně pohladit málokdo 😀

(Na závěr pro Vás máme malé tajemství. Víte, kdo fotokoutek vymyslel? Naše paní ředitelka 🙂 To abyste si nemysleli, že jen řediteluje z ředitelny, ale i ona se podílí na kreativních úkonech naší školy. A samozřejmě i paní ředitelce patří obrovské díky za spolupráci a pomoc!)

Už teď se těšíme, co si pro nás vymyslí letošní osmáci 😉