Základní škola

3Jsme úplnou školou s 1. – 9. postupným ročníkem. Škola se nachází v malé obci, kterou prochází silnice 1. třídy.

Základní škola má kapacitu 145 žáků a je dostupná žákům z přilehlých obcí: Bílsko, Drahonice, Dunovice, Paračov, Skály, Kuřimany, Jinín, Miloňovice, Kváskovice, Třešovice, Radějovice, školu však navštěvují i žáci z širšího okolí (Skočice, Vodňany, Strakonice, Písek).  Mateřská škola má spádový obvod stejný jako škola základní, pouze obec Drahonice má mateřskou školu vlastní. Kapacita mateřské školy je 72 dětí.

Ředitelkou školy je od 1. 8. 2013 Mgr. Zuzana Drančáková – aprobace 1. st. ZŠ.

Výuka probíhá ve dvoupatrové budově, která je rozdělena na dvě samostatné části s vlastními vchody, které jsou vnitřně propojeny chodbou. Celkově se v budově ZŠ nachází 9 kmenových tříd, v jedné z těchto tříd je zřízena odborná učebna pro výuku přírodovědných předmětů. Jedinou samostatnou učebnou je počítačová učebna. V budově je též knihovna s čítárnou a relaxační místnost.

Po celé budově je zajištěna nadstandardní konektivita internetové sítě, všechny třídy jsou vybaveny 3Boardy.

Mateřská škola se od šk. roku 2021/22 rozšířila na 3 třídy a sídlí ve dvou stavebně oddělených budovách – původní tělocvičně a nově vystavěné patrové budově se dvěma třídami MŠ a kompletním zázemím.

Rekonstrukcí prošlo multifunkční hřiště i herní prvky na školní zahradě. Na pozemku v okolí vývařovny nově vznikla přírodní zahrada, kde mají své záhony i třídy základní školy. Další výpěstky z této zahrady se zpracovávají ve vývařovně školy.

V sousedství školy je nově zrekonstruovaná budova re-use centra, dále zrenovované fotbalové hřiště, moderní workoutové hřiště a prostor s dětskými prvky.

Aktualizace: září 2023

Dokumenty a formuláře

Vždy aktuální dokumenty a formuláře

ŠKOLSKÁ RADA