Za husity do Tábora

Naši sedmáci a čtvrťáci se v rámci hodin dějepisu a vlastivědy právě seznamují s husitskými válkami. Kde jinde získat informace z první ruky než ve městě založeném samotnými husity. A tak jsme společně vyrazili do Tábora a navštívili tamější muzeum.

Pro obě skupiny zde byl připraven interaktivní edukační program Boží bojovníci, díky němuž se děti přenesly do 15. století a mohly se třeba na chvíli stát husity, zúčastnit se bitvy a vyzkoušet si přímo v boji výhody vozové hradby. Starší žáci pak v následném slovním souboji měli za úkol najít co nejvíce argumentů pro obhajobu či kritiku husitského vojevůdce Jana Žižky. Součástí programu pro obě třídy byla prohlídka nově otevřené expozice muzea i středověkého městského podzemí.

Výlet do Tábora jsme zakončili návštěvou jump arény, kde se k nám připojila výprava našich šesťáků, kteří ten den poznávali pěšky krásy města nad Jordánem.