Badatelský kroužek pokračuje i po skončení projektu EduSTEM

Při našem posledním setkání jsme si zahráli na alchymisty a poté i na šikovné řemeslníky. Jako správní alchymisté jsme si namíchali pohyblivý lektvar v podobě lávové lampy a zbytek času jsme využili na sestavení krmítka pro ptáčky. Každý si zaťukal pár hřebíčků (nebojte, nikdo nepřišel k úrazu, všichni byli moc šikovní 😊). Ještě nám chybí vyladit střechu a ptáčkové se mohou těšit na nové bydlení.
 

V minulých hodinách jsme hodně mikroskopovali. Také jsme využili chvíle, kdy napadl sníh, a dali se do zkoumání, který materiál na sněhu nejlépe izoluje. Zkoumali jsme objem sněhu a odhadovali, jak velké množství vody vznikne po jeho roztátí. Navázali jsme filtrací vody z roztátého sněhu, abychom zjistili, kolik nečistot se ve zdánlivě čistém sněhu vyskytuje.