Barevné bádání venku

Poslední říjnové badatelské setkání bylo barevné. V úvodu jsme objevovali německé barvy, klikali na interaktivní mluvící widget, testovali, zda poznáme barvičky na sobě a snažili se udělat si pořádek mezi němčinou a angličtinou.

Jazykově naladěni jsme pak vyrazili ven, prozkoumat podzimní park. Na programu bylo měření obvodu stromů průměrkami – odhalovali jsme, jestli se jedná o “škrtiče”, “mazlíky”, “tlusťochy” nebo “obry”. Přemýšleli jsme o tom, jaký je rozdíl mezi průměrem a obvodem.

Poté jsme vzali do rukou kelímkové lupy a vyrazili na bezpečný lov – ploštic, mravenců, pavouků, stínek, žížal… v kelímku jsme pak pozorovali, povídali si o tom, co vidíme a následně všechny naše “úlovky” znovu živé vypouštěli do cehnického parku.

Slunečné a chladné badatelské setkání jsme proložili několika rychlými hrami a také průběžným opakováním německých barev. 

Badatelský kroužek má také své malé pevné místo na školním webu – s materiály, fotkami a aktualitami. Mrkněte https://www.zscehnice.cz/badatelsky-krouzek/