Barevným dnem jsme zaháněli zimní šeď

Užít si legraci a trochu probarvit šedivé zimní období bylo hlavním cílem Barevného dne, který se na naší škole uskutečnil ve čtvrtek 17. února. Akce žákovského parlamentu spočívala v tom, že si každá třída vylosovala barvu, a pak se soutěžilo, kolik viditelných svršků na sobě děti v této barvě v určený den mají a jak si v téže barvě vyzdobily třídu. Že “modrá je dobrá” mohou potvrdit prvňáci, kteří brali hned dvě ocenění – druhé místo v oblečení a první místo ve výzdobě třídy. Vítězství v barevném oblečení nakonec získali černí sedmáci. Ti si pro porotce z parlamentu připravili také malé taneční představení. Bronz si vysloužili bílí šesťáci. Ocenění si však zaslouží všichni, kdo se Barevného dne zúčastnili, zdobili třídy a prohledávali doma skříně, aby našli svetry, kalhoty, trička, mikiny, sukně, ponožky i v barvách méně obvyklých. Mimochodem sborovna ten den skoro celá zrůžověla.

Ve fotogalerii se podívejte, jak si s barevným dnem originálním způsobem poradili ve čtvrté třídě, kde většina dětí chyběla.