Běh k lípě

K tradičnímu Běhu k lípě, inspirovanému během Terryho Foxe, jsme letos využili příznivého zářijového počasí a uskutečnili jej v pátek 10. září 2020.

Na startovní čáře na cyklostezce směrem na Jinín se tak postupně vystřídaly všechny ročníky. Žáčci z prvního stupně běželi k rybníku, případně si trať ještě o kousek zkrátili, druhostupňaři pak doběhli / došli až k lípě. Někteří běh pojali v duchu nejlepší české zátopkovské tradice, jiní si cestu zpestřili lezením na stromy, hovorem se spolužáky, případně pokusy o průchod cílové čáry synchronizovaně, v řadě a za ruce.

Letos se na startovní čáře se svými žáčky a žákyněmi také mnohem častěji objevily paní učitelky.

Iniciátorem, organizátorem, tvůrcem startovní listiny, startérem, časomírou, trénerem i předcvičovatelem byl i letos pan učitel Rosťa Maroušek.

V době, kdy v okolí školy probíhá celá řada stavebních prací, a prostor k pořádnému vyběhání je velmi omezen, byl páteční běh příjemným završením druhého školního týdne.