Běh páťáků k lípě

“Člověk by se neměl nikdy vzdávat bez boje, protože naděje umírá poslední.” S tímto heslem jsme vyrazili v pátek 20. 9. na tradiční Běh k lípě, který je obdobou nesoutěžního a charitativního Běhu Terryho Foxe.

Připomněli jsme si tím osobu Terryho Foxe, který je pro nás všechny příkladem nezdolnosti, vytrvalosti a víry v sebe sama. Přestože mu musela být po autonehodě amputovaná pravá noha kvůli nádoru, rozhodl se přeběhnout celou Kanadu od východu na západ a na cestě vybrat peníze, které chtěl věnovat na podporu výzkumu rakoviny. Jeho Maraton naděje odstartoval 12. 4. 1980 a za 143 dnů uběhl 5 373 km. Svůj závod musel vzhledem k zdravotním potížím ukončit, ale podařilo se vybrat velkou částku.

Bohužel rakovina nakonec nad ním zvítězila a Terry 28. 1. 1981 zemřel. Jeho příběh je ale ukázkou, že i s nejhorším osudem se dá bojovat.

Páťáci se se svým úkolem také poprali. Všichni absolvovali svou trasu. Nejrychlejší běžkyní se stala Zuzka Vokáčová, druhý doběhl Václav Prokop, na třetím místě doběhla Gábina Soukupová a hned v závěsu za ní Kristýna Věnečková. Vítězem je ale každý, kdo se nevzdal a doběhl do cíle…