Brambory v Čechách jíme už 400 let 

Víte, že letos je to již 400 let, co se brambory objevily v Čechách? Cestu této oblíbené plodiny z Jižní Ameriky až na naše talíře sledovali sedmáci v rámci projektu s názvem Bramborový den aneb 400 let brambor v Čechách. Své poznatky pak 15. listopadu zábavným způsobem představili ostatním žákům školy. 

V prostorách školní knihovny uvítali každou třídu “bramboroví kazatelé”. Skoro přesně takoví, jaké kdysi do svých služeb najala císařovna Marie Terezie k šíření osvěty mezi venkovských obyvatelstvem. Ti pak diváky provedli dramaticky ztvárněnými důležitými momenty, díky nimž brambory dnes patří k našim nejoblíbenějším potravinám.  

Každý z účastníků mohl také ochutnat připravené bramborové dobroty a hlasovat v soutěži o nejpozoruhodnější bramboru, do které svým exponátem přispělo pět desítek soutěžících.