čarodějnický rej ve školce

Konec dubna neodmyslitelně patří tématu “Čarodějnice”. A ani u nás ve školce tomu nebylo jinak. 

Ve třídě Ježečků si děti užily čarodějnický den čarodějnou opičí dráhou, která nebyla vůbec lehká, ale všechny děti ji hravě zvládly. Sahaly do odporného slizu a hledaly příšery. Nakonec v něm ale našly sladkosti. No a jako odměnu si mohly vybrat ke svačince lektvar ze žabince a nebo z krve. Všechny děti byly statečné a lektvary ochutnaly.

U Soviček děti plnily čarodějnické zkoušky, které jim připravily čarodějnice Neperenda, Pimprlína a Filoména Hejkalová. Daly dětem možnost stát se opravdovým čarodějem nebo čarodějkou. Děti musely zvládnout hned několik zkoušek, aby mohly uspět! Naučily se létat na koštěti, jak se vyhnout ohni, poznávat a vařit lektvary, věštit z magické koule, opravily kouzelné zrcátko a poznaly spoustu dalších dovedností, co musí v čarodějném světě znát. Všechny děti těžké zkoušky zvládly na výbornou a domů si odnesly pravou kouzelnickou hůlku a potvrzení o svém získaném titulu.

A ani ve třídě Veverek na čarodějnické řádění nezapomněly! Děti si do školky přinesly krásně čarodějnické masky a čarodějnický rej mohl začít. Užívaly jsme si čarodějnické veselí a děti plnily nejrůznější čarodějnické úkoly – let na koštěti, vaření lektvaru proti zlým nemocem, třídění lektvarů čarodějnic, lovení čarodějnické havěti a luštění čarodějnického zaříkadla. 
Na konec čarodějnického reje děti dostaly diplomy pro malé čarodějnice a čaroděje a v maskách jsme si udělaly i malou procházku po vsi.