Ceh-cyklák 2022 – Den 1 – Kopce jsou často velmi do kopce

První den cykláku je za námi. Byl to den nabitý historkami, ještě než se dostaneme k detailům, několik highlights dne:

  • díky dodávce z Drahonické pražírny (Prokopovi – mockrát ještě jednou děkujeme) a vozu paní ředitelky jsme kola našeho 13tičlenného týmu na Železnou Rudu odvezdli zcela pohodlně
  • nejmenší vůz Toyota byl obsazen do posledního místa, zatímco v ostatních větších vozech bylo zcela prostorno
  • řada účastníků je překvapena tím, že na Šumavě jsou kopce, a kopce jsou velmi často do kopce 🙂
  • na Chatě Ořovský je jiný kuchař, který ale vaří stejně skvělé polévky, a také je tam dílna, kde jde opravit kolo
  • ne každé kolo se servisu je opravdu seřízeno tak, aby se na něm dobře jezdilo, a je nutné provést pár nutných servisních zásahů v improvizovaném prostředí
  • každý / každá z účastníků a účastnic dnes dostal / a lehce vynadáno (pravidla, pravidla, pravidla) , ale každému se též dostalo zasloužené pochvaly

Vyjížďka 1 se – po zběžné kontrole seřízení nesla v duchu drobného testu jízdních dovedností a schopností. Do kopce, po lesní cestě v různých sklonech. Cílem bylo zjistit, jak kdo na tom je, co zvládne a co nezvládne. Ujeli jsme 5,5 km směrem nad sjezdovku Belveder, a poprvé zjistili, že Šumava není ale vůbec placatá. Jaké to geografické překvápko.

 

Poobědvali jsme polévku a kuřecí směs s rýží, někteří začali rozpouštět své kapesné v nanucích.

 

Vyjížďka 2 – poobědová – nás zavedla přes Gerlovu Huť a Hůrku k jezeru Laka (opravdu se v národním parku nevykoupete :-)). Prověřili jsme naše nohy i to, že kolo dokážeme úspěšně tlačit, dvakrát opravovali přetržený řetěz a nakonec po dlouhém sjezdu do Železné Rudy stačili těsně navštívit Jednotu a vietnamskou večerku a doplnit nejnutnější ňaminkové zásoby. Průměrná rychlost dnes nepřekročila dechberoucích 6 km za hodinu :-), ale nohy nás začínají poslouchat o něco lépe.
Cestou na Chatu jsme zvládli nasbírat ještě pár dalších historek, aktéři se jistě rádi podělí (viď Mirku 🙂

Večerní řízek a kaše nás dostatečně zasytily, zvládli jsme opravu přehazovačky v dílně chaty, též něco málo angličtiny, strategickou hubovací a současně chválící poradu a uložení do polohy vleže.

 

Na zítřek se musíme rozdělit do skupin RYCHLÍ POMALÍ, abycho naplno vychutnávali radost z projížděk kopcovitého terénu. Velký Javor pro rychlé (překonání převýšení 1400m, 40+ km), Malé javorské jezero pro pomalé.

 

Máme lehce unavené nožky, ale všichni jsme zatím bez úrazů a zdravotních komplikací. Aktuálně máme najeto zatím 35 km.