Ceh-cyklák 2022 – Den 2 – stoupáme a klesáme

Druhý cyklákový den je za námi, a tentokrát byl opět nabit historkami. Máme pár šrámů, ale nic vážného a jsme veselejší o pár vyprávění.
Ráno se někteří radovali, že cyklistika se nekoná. Při pohledu z okna na provazy deště to tak opravdu vypadalo, ale Meteoradar nelhal a v 9:45 po dešti nebylo ani památky, obloha se protrhala a vykukovalo slunce. Výlet směrem k Velkému Javoru začal tedy pouze s malým zpožděním.

I když jsme plánovali dělení na rychlou a pomalou skupinu, společně jsme sjeli až na německou stranu Železné Rudy a začali stoupat, šlapat a střídavě tlačit. Bylo jasné, že skupinka se co nejdříve bude muset roztrhnout.

Stalo se tak ve vesničce Brennes, kde se Vašek, Adam M., Adam Š., Dominik, Róza a pan učitel Brabec vydali do ukrutného kopce, aby nakonec vrchol Vysokého Javoru statečně zdolali.

Pomalá skupinka se ještě před Brennes vydala lesními cestami zpět do Železné Rudy, a při této příležitosti jsme zaznamenali další legendární historku. Odvážný Karel se rozhodl otestovat své vlastní limity, kolo si nechal rozjet dosti rychle, nezvládl levotočivou zatáčku a skončil zcela ponořen, včetně kola a batohu, v horském potoce. Z této nebezpečně vyhlížející situace vyvázl pouze s modřinou, promočenými tepláky, trikem, botami, ponožkami i komplet batohem, a poté, co se všichni ujistili, že Karel je opravdu v pořádku, se celá skupinka, včetntě Karla, již jen královsky bavila.

I přes již slunečné a teplé počasí jsme raději namířili rovnou zpět do chaty, aby se Karel mohl převléci a zopakovali sjezd do Železné Rudy, abychom se tam setkali se skupinkou jedoucí z Velkého Javoru.

Už poněkud ufňukaní jsme se rozhodli vyjížďku doplnit o dalších 12 km přes Zwieselwaldhaus zpět do Čech. V prudkém stoupáku pak řetěz přetrhl Jenda Reindl a tak ke slovu znovu přišla nýtovačka. Přidal se Klárčin defekt na přední pneumatice. Větší část skupiny tedy pokračovala směrem po vybrané trase, menší (JP, Jenda, Mirek, Karel, Klárka) se pak nakonec vrátila zpět dolů z kopce a došlapala zpět. Ve větší skupince došlo k lehké srážce Báry a Adama M. při dojezdu a ohlížení, a výsledkem byly dva další defekty na brzdách a zadních kolech.

Na závěr si pak Mirek, Karel i Klára dali ledovou chodidlovou koupel, a mezi tím si JP nachystal svůj servisní koutek tentokrát u ohniště, aby dal do pořádku 3 špatně seřízené přehazovačky, dvoje vychýlené brzdy, zalepil jednu duši a vyklepal jeden nárazem zdeformovaný brzdový kotouč. Díky ochotě správce Martina a jeho kouzelného servisního kufříku s nářadím se povedlo všechny závady odstranit.Večerní procházka se ovšem nekonala, neb servisní práce byly zakončeny přesně ve 21:00 a plynule přešly ve večerní briefing a vyprávění vážných i nevážných historek.

Průměrnou rychlost jsme dnes prolomili směrem dolů na znovu dechberoucích 4,2 km / h, celkový nájezd pak podle skupiny na 35 – 40 km. Ve středu nás čeká volnější program, pravděpodobně Černé jezero a též okoukneme traily na Špičáku.