Cehnický lyžák – Den 5

Do posledního dne vstupujeme tradičně vstáváním za deset minut osm, předběžným zabalením věcí a společnou snídaní. Ve skibusu jsme tentokrát skoro sami, za deset minut deset už stojíme pod Špičákem a míříme na lanovku.
Svítí sluníčko, sníh je fantastický. Jedeme volné jízdy v několika skupinkách, a stihneme 6 – 8 sjezdů v délce více jak 1,5 km. Některé méně zkušené lyžařky a lyžaři chtějí při první jízdě vyzkoušet pár neodolatelných sněhových vlnek okolo krajů tající sjezdovky, ale pády nakonec dopadnou naštěstí dobře. Až do dvanácti pak už všichni lyžují s rozumem, jsou včas na místě, takže naposledy vybíháme louku k chatě, obědváme, dobalujeme a na třetí hodinu míříme do Cehnic. V dalším příspěvku se ještě ohlédneme za celým lyžákem a pokusíme se z archivu vytáhnout pár dalších fotek a videjek.