Čeho se bojíme aneb Literární kavárna s páťáky

Ranní mlhy se líně táhly po okolí a působily trochu strašidelně. Ale pro dnešní téma literární kavárny byl tenhle blížící se dušičkový čas jako stvořený. U teplého čaje a při svíčkách jsme si povídali o tom, čeho se bojíme, co nás dokáže vyděsit a kdy se cítíme nepříjemně.

Potom nás krátké video zavedlo až na Drákulův hrad. Při společné četbě a předčítání jsme se dověděli, jaké děsuplné příhody zažil hlavní hrdina. Následovalo předvídání, jak asi příběh může skončit. Abychom si trochu odpočinuli od upírů, zkusili jsme potrápit naše mozky zápalkovými hlavolamy. Poslední minuty ale patřily opět strašidelnému příběhu. Tentokrát jsme nahlédli do Erbenovy Kytice.

Potom už byl čas uzavřít literární kavárnu. S příslibem další návštěvy jsme se rozloučili.