Čtvrťáci navštívili čistírnu odpadních vod a prezentaci sportovních klubů

Návštěva čistírny odpadních vod

Zamysleli jste se někdy, jaká je cesta z vašeho záchodu opět do kohoutku s pitnou vodou? Na to se šla podívat čtvrtá třída do čistírny odpadních vod ve Strakonicích. Připomněli si, jak je voda vzácnou tekutinou a jak je potřebné umět s ní dobře hospodařit. Děti byly provedeny místním technologem celým procesem sběru odpadní vody až po její vypuštění, po důkladném přečištění, do řeky Otavy. V hlavě všem zůstalo, že do odpadu nepatří vlhčené ubrousky a tuk v jakékoli formě.

Prezentace strakonických sportovních klubů

Ve čtvrtek 9. 9. se pod Hvězdou ve Strakonicích konala prezentace strakonických sportovních klubů. Čtvrtá třída si měla možnost poprvé vyzkoušet sporty, jako například biatlon, házená, nohejbal, břišní tance, judo, badminton, košíková, šachy aj. Také si děti sedly na cross motorky a učily se, jak se ovládají.  Každý si tam našel sport, který by se mu určitě líbil. Je jen na rodičích, zda bude v jejich možnostech dětem takový kroužek dopřát. Moc bychom jim to přáli.