DĚTSKÝ PROJEKTOVÝ DEN v ZŠ

Na Den dětí, v úterý 1. 6., zrealizovaly všechny ročníky základní školy své projektové dny. Podívejte se na krátké textové a fotografické reportáže z některých z nich. Sedmák Šimon Fric také den poté posbíral několik reakcí svých spolužáků z nejrůznějších ročníků.

PRVNÍ ROČNÍK

Pro zakončení pirátského vyučování z distanční výuky si děti na hradě Švecburg zahrály na lovce pokladů. Cestou k pokladu musely splnit řadu úkolů, které je zavedly k truhle s pokladem střeženým strašlivým kostlivcem. Po otevření truhly nalezly pirátské tolary, sladkosti a největší cenností byla kniha plná aktivit s pirátskou tématikou.

 

TŘETÍ ROČNÍK

První červnový den nám začalo konečně přát i počasí a mohli jsme načerpat dostatek sluneční energie na pohodovém výšlapu. V květináči před školou jsme našli první vzkaz a ten nás nasměroval k naší cestě. Pak už to šlo ráz na ráz, Na cyklostezce byly připravené fáborky, a u každého jsme museli najít nějaký vzkaz s úkolem. Občas nám hledání trvalo trochu déle, ale nakonec se vyplatilo. (foto 1). Cestou jsme si zopakovali geometrické útvary. (foto 2), určování hodin (foto 3) a měsíce v roce (foto 4). Na odpočívadle u rybníka nás čekal poslední úkol. Vyklidit si prostor od odpadků (foto 5), nasbírat dostatek paliva (foto 6), zapálit oheň na první pokus (foto 7), spořádat svačinu (foto 8,9,10) a doskákat gumu alespoň do “trojek” (foto 11). Cestou zpátky jsme si vyzkoušeli jít naboso a ani se nám při příchodu do civilizace do bot nechtělo.

 

PÁTÝ ROČNÍK

Pod drobnohledem, u vody, někdo i ve vodě a kolem ni. 👀💧💦🐝🐞🐜🦟🕷🐌🐸🦆🦢
Tento den jsme si společně posvítili hlavně na hmyz, nakreslili jsem si svého brouka, naučili pracovat s mikroskopem, kreslit podle něj a samosebou vyrazili i ven a prozkoumali okolí rybníčku u školy a koukli i do jeho hloubin. Komu voda poskytuje domov a kdo v ní žije. Určovali jsme ulovené živočichy i rostliny. Kromě planktonky jsme nenechali zahálet ani smýkačku. A koukali ulovit něco i na souši. A protože úlovků není nikdy dost, na závěr jsme si i některé druhy, co jsme neviděli zkusili i vymodelovat. Ty nám nemuseli jsme je pouštět zpět, neutekli ani neuletí a stejně jako zážitky z tohoto dne.

 

ŠESTÝ ROČNÍK

Šesťáci “pod dozorem Jana Žižky”
Den dětí oslavili šesťáci v přírodě. Slunce hned od rána slibovalo pěkný den, a tak jsme vyrazili se zkušeným průvodcem Davidem Havelcem k Sudoměři. Tam po vydatné svačině a pod dozorem kamenného velikána Žižky bojovala dvě družstva, dívky a chlapci. Taktiku si tentokrát museli bojovníci zvolit sami, Žižka mlčel, jen sledoval jejich souboj. Zbraní byla pouze tužka, paměť, logická úvaha nebo bohatá slovní zásoba. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu dívek, ale i kluci zaslouží pochvalu. David Havelec nás bezpečně dovedl zpět do školy, kde na nás čekal výtečný smažák a sladká nanuková tečka.

 

SEDMÝ ROČNÍK

Sedmička strávila dětský den sportovně: 

Včera [1. 6.] byl dětský den. Byla to zábava a všichni jsme si to užili. (Kristý) 

Myslím, že jsme si to všichni užili, hráli jsme vybiku, Kubb, pétanque a brämball. A nesmím zapomenout na schovku u vývařovny. Nejradši ze všeho mám asi tu schovku. A super bylo i to, jak Dan, paní učitelka, Ivet a Jíťa jezdili na skateboardu. (Anet) 

Hráli jsme různé hry. Pak jsme šli k vývařovně, dali jsme si nanuk a pak oběd. Po obědě jsme hráli schovku a ten, kdo nechtěl, hrál deskovky. (Šíma) 

Dopoledne jsme poznali novou hru, Kubb, a pétanque byl zábava v tom, kam jsme házeli a kam se koule zakutálely. (Anonym) 

Mně se nejvíc líbila hra pétanque. Občas jsem trefil vedle stojící pařez [a skoro pár spolužáků :-)]. (Dan)

 

DEVÁTÝ ROČNÍK

V úterý 1.6. připravili žáci 9. třídy Dětský den pro děti ze školky.
Zatloukání hřebíků, slalom s hokejkou, či srážení plechovek proudem vody zvládly i ty nejmenší tříleté děti.
Jako bonbónek měly od obce připravený skákací hrad.