Deváťáci pasovali naše nové prvňáčky

1. září byl významným dnem především pro prvňáčky, kteří tak zahájili novou etapu svého života. Aby jejich start v naší škole byl co nejpříjemnější, připravili si pro ně deváťáci krátký, zábavný program. Každý prvňáček obdržel při “pasování” kournout se sladkostmi a originální klíčenku se jménem vyrobeným na 3D tiskárně.

 O úvod se postarala ředitelka školy Mgr. Zuzana Drančáková:

“Krásné ráno vám naši milí žáci, vážení rodiče, kolegové a přátelé naší školy.  

Prázdniny jsou za námi a nový školní rok před námi. Tak doufám, že se na něj všichni těšíte, stejně jako já J Musím přiznat, že se mi v létě po vás všech stýskalo. Chyběl mi váš smích,  vaše štěbetání, ale i skvělé jídlo z naší jídelny….  Snad jste si všichni pořádně odpočinuli a nabrali spoustu sil do našeho dalšího společného  školního roku.   

Teď mi dovolte přivítat naše dnešní celebrity. Ano, jste to vy, prvňáčkové. Zejména pro vás je dnešek tak významným a velkým dnem. Možná máte někteří trochu strach, obavy z nového, ještě neprobádaného místa. Ale nebojte. Nejenže je tu pro vás vaše třídní paní učitelka Alena Baníková, ale jsme tu i my, ostatní. Učitelé a hlavně starší žáci, kteří vám určitě rádi kdykoliv a s čímkoliv poradí a pomůžou.   

A protože je vás pro tento letošní školní rok opravdu hodně, nechám jmenovité přivítání až na našich deváťácích a všichni prvňáčci, a i noví žáci napříč všemi ročníky, kterých tu také nemáme málo, vy všichni vítejte v naší škole! 

Dnešek je určitě důležitý i pro vás, ostatní holky a kluky. Jste ve vyšším ročníku a čekají na vás další výzvy, nová poznání, budete opět objevovat svět a určitě zažijete i spoustu srandy na společných výletech. A deváťáci, vám už teď držíme pěsti, ať se na konci roku dostanete na vaši vysněnou školu.  

V neposlední řadě vítám a zdravím také všechny zaměstnankyně a zaměstnance školy – paní učitelky a pány učitele ve škole a školce, paní asistentky a celý provozní personál.   

I letos máme mezi námi nové tváře: paní zástupkyni pro základní školu Mgr.Kateřinu Miklošovou a asistentku pedagoga Petru Ceplechovou: dámy dobrý den. 

Pojďme tedy všichni teď společně vykročit pravou  nohou vpřed – do nového školního roku 2022/2023. Do roku, který určitě bude ve znamení nejen denního studia za přítomnosti nás všech, ale který bude také kombinací úsilí, vzájemné tolerance, spolupráce a  pomoci všech všem. Proč toto všechno zmiňuji? Protože se letos do našich školních lavic posadí také spolužáci z Ukrajiny, kteří budou zejména zpočátku potřebovat naši podporu, trpělivost a také obrovskou pomoc.   

A na závěr mám jednu velkou prosbu, nebo spíše přání. Udělejme všichni (prosím) maximum pro to, ať je naše škola místem, kam nebudeme MUSET chodit, ale kde budeme CHTÍT být.  

 Klidný zbytek dne a na viděnou ve třídách i na chodbách naší školy a teď už předávám slovo našim deváťákům….”