Dokaž, že umíš

Dne 29.5. 2019 se jako každý rok uskutečnila soutěž mladých záchranářů  ” Dokaž, že umíš! ” Počasí nám letos nepřálo a tak se všechny disciplíny musely přesunout do prostor budovy školy. Ale i tak se žákům velmi dařilo. Soutěže se rovněž zúčastnil Hasičský záchranný sbor a Policie ČR. Žáci soutěžili ve družstvech vždy po 5. Byli rozděleni na 1. a 2. stupeň, celkem se mezi sebou utkalo 12 družstev na 1. stupni a 6 družstev na 2. stupni. Záměrně byla družstva letos tvořena žáky různých tříd, aby šanci dostali i ti nejmenší. Soutěžilo se např. v těchto disciplínách – Topografie, Hod na cíl, Džberovka, Test PČR, První pomoc, Improvizované prostředky, Evakuační zavazadlo…..Střelba ze vzduchovky se musela bohužel kvůli nepřízni počasí zrušit.¨Celé dopoledne si žáci velmi užili a velkou pochvalu jsme obdrželi i od HZS a PČR.