Enviro pobyt Třeboňsko 16. – 18. 9. 2019: informace

1. den: Zahájíme výukovým programem “Cesta do Země bludiček” v národní přírodní rezervaci Červené Blato “Pod dubem, za dubem” – pozorovatelské, výzkumné a hravé aktivity zaměřené na (staré) stromy, jejich význam pro krajinu a živočichy. Před obědem krátký program na hrázi Opatovického rybníka, odpoledne na území přírodní památky Branské doubí.

2. den: “Rybník jako dům” – pozorovatelské, výzkumné i hravé aktivity zaměřené na ekosystém rybníka, vodní živočichy a rostliny, rybářské hospodaření a historické budování rybníků. Dopoledne u rybníka Velké Stavidlo, odpoledne cesta po hrázích do Třeboně zakončená návštěvou záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

3. den: Čertův dub – dopolední program s opakovací hrou a závěrečnou cestou po stopách místní pověsti. Cesta je spojena s orientačním úkolem, pozorováním přírody a možností využít cvičebně herní prvky na Stezce zdraví.

Ubytování: penzion a ekofarma Mlýnský dvůr (www.mlynsky-dvur.cz), v podnětném přírodním prostředí, 2 km jižně od Třeboně.

Strava: 2 x snídaně, 3x oběd a 2x večeře v místě ubytování (zpravidla začínáme i končíme obědem).

Informace k enviromentálnímu pobytu v Třeboni

SEZNAM VĚCÍ S SEBOU – Na co nezapomenout? Co je naopak zbytečné?  

Program probíhá hlavně venku pod širým nebem (a počasí umí někdy překvapit ). Proto doporučuji, aby žáci měli s sebou teplé a nepromokavé oblečení a pevnou obuv, které mohou vzít do terénu a nebude vadit, když se ušpiní. Pamatujte i na rezervní oblečení, aby se žáci mohli převléct do suchého, pokud zmoknou nebo provlhnou.

Doporučený seznam věcí s sebou:

kartička zdravotní pojišťovny

pravidelně užívané léky, např. na alergie  

hygienické potřeby (ručník, mýdlo/šampon, kartáček na zuby a pasta…)

nepromokavá bunda s kapucí

kalhoty do terénu (min 2ks – rezervní na převlečení)

mikina/svetr, tričko s dlouhým rukávem, trička s krátkým rukávem – více ks na převlečení

oblečení na doma (tepláky, tenká mikina)

spodní prádlo a ponožky

pyžamo

pláštěnka

přezůvky

pevné boty do terénu + náhradní venkovní obuv

láhev na pití (min. 1 litr), malý batůžek

(blok a psací potřeby) 

Další vybavení necháme na vašem uvážení. Žáci mají během pobytu kompletně zajištěnou stravu. Není nutné je zásobovat jídlem z domova a nepřiměřeným kapesným. Ze zkušenosti rozhodně nedoporučujeme brát s sebou notebooky, tablety a další elektroniku, která děti odvádí od programu, komunikace se spolužáky a za které nepřebíráme odpovědnost.

Používání mobilních telefonů bude omezeno, jen na určitý daný čas. Na noc rozhodně budou vybírat a při probíhajícím programu je též nebudu používat.

 Odjezd v pondělí v 7.30 od školy, sraz tedy v 7.20.

Příjezd ve středu nejpozději do 15.00 hod. Autobus domů by měli žáci stihnout. Po příjezdu do Cehnic, školní akce končí a za děti přebírají zodpovědnost rodiče.

Cokoliv Vás ještě napadne, klidně napište.

Děkuji Šárka Koštelová