Šesťáci ochutnali zemi vycházejícího slunce

V rámci projektu Letem světem zavítala šestá třída koncem listopadu do Japonska. Tedy ne tak úplně. Japonské ostrovy s nejvýznamnějšími městy a posvátnou horou Fudži jsme si museli během zeměpisu namalovat na karton, a stejně tak namalovaný byl i starý japonský dům, vlajka, peníze a japonská gejša.

Vše ostatní ale už bylo skutečné. Děvčata s vyčesanými drdůlky a mandlovýma očima, japonský tanec s vějířky v choreografii našich tanečnic Barči a Amálky, kimona našich mladých karatistů Mili a Jirky, ukázka bojových sportů od Martina z devítky, japonské anime Princezna Mononoke, hraní sudoku, skládání origami i příprava výborného sushi. Jen na karaoke už nám nezbyl čas.

Dni v Japonsku byly přizpůsobeny i jednotlivé předměty. Šesťáci si tak vyzkoušeli třeba i násobení a dělení v japonštině a také psaní, kdy si každý japonskými znaky napsal své jméno.

Tak někdy zase v Japonsku sajónara さようなら .