Exkurze do ostrého provozu

I přes covidová opatření se nám podařilo nahlédnout do dvou naprosto odlišných firem. Ekochov Hoslovice, kde žijí v souladu s přírodou a snaží se chovat šetrně k přírodě a LeifHeit v Blatné, kde se snaží vyrobit co nejvíce sušáků na prádlo. Opravdu jejich roční produkce jde do miliónů kusů, výroba jede nepřetržitě a zaměstnávají 600 pracovníků. Nám ostatním to umožňuje koupit si levný mop a nevytírat na kolenou. ,,Do kanceláří přijímáme uchazeče pouze s kvalitní němčinou.“ Pravil průvodce, když jsme procházeli kolem výrobního pasu, kde pracovali 4 Ukrajinci a 2 Češi.

V Hoslovicích vládla jiná atmosféra, čas se nepočítal na vyrobené kusy, ale na spokojené krávy, protože jen ty mohou dávat kvalitní mléko. Sehnat bio krmivo je nákladné, protože bez postřiků je produkce malá a plevel na poli vítězí. Děti si obě firmy prošly, leccos si vyzkoušely a odnesly si snad víc než jen reklamní výrobky.