Exkurze do Prahy

V úterý 3. 12. se žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy. Na Pražském hradě měli možnost vidět vánočně vyzdobené reprezentační prostory, dále Chrám sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a kopiemi korunovačních klenotů. Též si prohlédli Zlatou uličku a věž Daliborku. Na vyhlídce pod Pražským hradem obdivovali celé panorama stověžaté Prahy a Nerudovou ulicí pokračovali dále na Karlův most.

Jejich další cesta vedla na Staroměstské náměstí, kde se zastavili u Staroměstské radnice s orlojem, domu U Kamenného zvonu a nepovšimnuty nezůstaly ani vánoční trhy. Výlet žáci ukončili na Václavském náměstí u sochy sv. Václava před Národním muzeem.

Unaveni, ale spokojeni, s nasátou vánoční atmosférou a plní dojmů se vraceli zpět domů.