Hajný je lesa pán

Pondělí bylo pro děti z 1. a 2. oddělení družiny náročnějším dnem. Krátce po příjezdu z výletu vyrazily cestou směrem na Dunovice. Na kraji lesa je přivítali lesníci z Lesního závode Boubín, polesí Netolice – Jakub Steinocher a Lukáš Kroupa.

Zkoušeli děti zda ví, co roste v lese, kdo v něm žije, a hlavně – jak se v lese chovat. Děti uspěly na jedničku. Potom jim páni lesníci vysvětlili, jaký je rozdíl mezi hajným a lesníkem, a jaké soutěže si pro ně připravili. Následovalo velké klání, ve kterém nebylo vítězů, ani poražených.

Hned nato byli všichni kluci a holky přeměřeni na výšku, šířku a dokonce i na délku speciálními lesnickými metry.

A jedno z ponaučení na závěr: na výšku se měří strom nastojato, na délku naležato 🙂

Kuba a Lukáš byli super a děti je odměnily zaslouženým potleskem. Následovalo společné foto a hurá zpátky do školy a domů.