Jak jsme zazářili na McDonald Cupu

Koncem dubna se na travnatém hřišti ve Strakonicích konal fotbalový turnaj pro žáky 4. a 5. tříd s názvem McDonald Cup. Na turnaj dorazilo celkem 16 týmů, mezi nimiž byli i stateční hráči z Cehnic. Všichni se těšili na den plný fotbalového zápolení a soutěže.

Prvním zápasem byl souboj s týmem z Katovic. Naši kluci začali dobře, rychle se rozběhli po hřišti. Avšak brzy se ukázalo, že soupeři jsou velmi silní, a tak jsme museli přijmout sedm branek. I přesto jsme neztráceli naději a připravovali se na další zápasy.

Další utkání se nesla v podobném duchu, ačkoli jsme soupeřům nedovolili vstřelit tolik branek. Poslední zápas proti Bělčicím byl napínavý a bude si ho určitě pamatovat Karel Havelec, který se stal hrdinou, když vstřelil gól přímo z rohového kopu. Na konci zápasu se však soupeři podařilo vyrovnat na 1:1 a utkání tak skončilo na penalty. Naše družstvo bylo neuvěřitelně silné a vynikající výkony našeho brankáře Jana Homolky pomohly týmu vyhrát. Rozhodující střelu proměnil Dominik Tyšer a naše družstvo tak získalo celkově 15. místo.

Z turnaje jsme odjížděli s diplomem za účast a s pěkným pocitem, že jsme se dobře postavili soupeřům a dali ze sebe maximum. Byl to pro nás skvělý den plný zábavy a fotbalového nadšení.

A pokud se Vám líbí outfit našich kluků, tak za ten vděčíme panu Troškovi! 🙂