Jak na školní email (a další aplikace)

Všichni žáci i zaměstnanci školy mají vytvořené emailové adresy a zároveň mají k dispozici celou sadu nástrojů v rámci Microsoft Office 365.

Vaše emailová adresa vypadá podobně jako tato:

jpirgl@zscehnice.cz pro Jan Pirgl – první písmeno z křestního jména, příjmení @zscehnice.cz

Na počítačích a noteboocích se můžete např. přes odkaz v menu Školní email, případně přímo přes www.outlook.com.

Vpravo nahoře kliknete Sign In, zadáte vaši školní emailovou adresu a heslo, které používáte v počítačové učebně.

Otevře se vám webová emailová aplikace OUTLOOK, ale do všech ostatních se dostanete kliknutím na tečkovaný čtvereček v levém horním rohu – programy Word, Excel, Powerpoint, Onedrive.

Na mobilních zařízeních si stačí nainstalovat emailový klient Outlook, do přihlašovacích údajů zadat váš školní email a heslo, a budete mít přístup okamžitě. Existují také mobilní verze aplikací Word, Excel, Powerpoint, Onedrive.

Kontaktujte prosím Jana Pirgla na tel. 602 466 934, WhatsApp, email, Messenger, Skype, pokud potřebujete technickou pomoc, případně nevíte přihlašovací jméno či heslo. Dokážeme se také připojit na váš domácí počítač prostřednictvím vzdálené plochy a navedeme vás.

Používání emailu a dalších aplikací má řadu výhod oproti omezeným možnostem Bakalářů, jejich využívání je pro žáky školy samozřejmě zdarma a práce se stane pružnější a efektivnější.