Kouzlo rozhovorů

“Sedneš si, dostaneš na sebe takový malý mikrofon a z kamery na tebe bude blikat červený světýlko, ale nesmíš se na něj dívat, musíš na pana učitele,” říká Eliška Honzíkovi, který stejně jako ostatní čtvrťáci natáčel své anglické povídání. Na kamerovou generálku se žáci více či méně zodpovědně připravovali. Jejich dobrovolným úkolem byla příprava rozhovoru na téma, které je samotné zajímá, a tak jsme se v nahrávkách dočkali nejen sebepředstavení, ale také krátkého vyprávění o přírodě, mazlíčcích, sportech, kroužcích, předmětech nebo o legu, které je u kluků nyní populární zábavou.

Součástí celého úkolu byl též vlastní střih videa v aplikaci iMovie, kterým čtvrťáci posunuli zase o kousek dál své multimediální dovednosti a prověřili svou trpělivost, neboť vystříhat z videí dlouhé přemýšlení, doplňkové promluvy kameramana a nepotřebné věty není nejjednodušší.

V přiložené galerii najdete kompletní sestříhané rozhovory z rukou žáků, kteří za své první pokusy zaslouží velkou pochvalu, a též společné video od našeho multimediálního průvodce, kterému děkujeme za podporu a dlouhodobou spolupráci.