Letem světem kam? Do Vietnamu!

Na úterní dopoledne jsme se velmi těšili. Třeťáčci s paní učitelkou Ivetou Švarcovou pozvali své starší spolužáky na návštěvu do Vietnamu.

Na prahu školní knihovny nás přivítala usměvavá a laskavá dívenka s typickým vietnamským kloboučkem na hlavě. Krásně nedokonalou češtinou a za doprovodu příjemné hudby nás vedla dál a my jsme se ocitli……ve Vietnamu!!

Usedli jsme na podložku a od malých vietnamských holčiček a hošíků jsme se dověděli spoustu zajímavých informací o zemi mopedů, plastových bankovek s Ho Chi Minhem, rýže, všudypřítomných kavárniček s poctivou silnou a sladkou kávou, ale také jsme slyšeli o válce, která trvala dlouhých devatenáct let.

Vietnamská průvodkyně podala žákům cenné rady, jak správně zacházet s tyčinkami. Poté si každý mohl prakticky vyzkoušet, jestli by se s tyčinkami opravdu zvládl najíst.

Závěrečný kvíz s další vietnamskou dívkou, paní asistentkou, nám ukázal, jak moc pozorní a vnímaví jsme byli. Kdo dokázal správně odpovědět na kontrolní otázky o Vietnamu, dostal sladkou odměnu.

Na návštěvě se nám moc líbilo, takže možná někdy v budoucnu nasedneme na dlouhý šestnáctihodinový let, abychom na vlastní kůži poznali krásy této země.

Za příjemně strávený čas „ve Vietnamu“ děkujeme našim třeťáčkům a samozřejmě paní učitelce Ivetě Švarcové i paní asistentce Petře Ceplechové.