„Mladý záchranář – dokaž, že umíš“ – 3. místo!

11. května proběhlo okresní kolo soutěže Mladý záchranář a Mladý zdravotník. Letos se soutěž konala v Panské zahradě a v okolí strakonického hradu. Za naši školu soutěžilo družstvo čtvrťáků, kteří se na tuto soutěž připravují již druhým rokem v rámci Zdravotnického kroužku.

Mladí záchranáři si ověřili své znalosti v testu z pravidel silničního provozu, dopravních značek, povinné výbavy kola, v možnostech hašení jednotlivých druhů materiálů přenosnými hasicími přístroji, v používání prostředků improvizované ochrany dýchacích cest, očí a povrchu těla, ve správném sbalení evakuačního zavazadla, v poskytování první pomoci a reálnému používání linek tísňového volání. Soutěžili v hodu granátem na cíl, ve srážení plastových lahví proudem vody ze džberové stříkačky, v topografii, střelbě ze vzduchovky a znalostním testu z požární přípravy a první pomoci.

Adélce, Elišce, Honzíkovi, Kájovi a Zdendovi patří velká gratulace.

Děkuji i Diance, Filipovi a Marušce za pomoc na stanovištích, kde se zhostili role figurantů, kterým soutěžící museli ošetřit simulovaná zranění. Všichni odvedli skvělý výkon!

Gabriela Jonášová