Mladý záchranář je zpět!

Ve čtvrtek 2. června se ve sportovním areálu školy uskutečnila ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem tradiční soutěž Mladý záchranář. Covidová karanténa nás připravila o 2 předchozí ročníky, letos jsme se konečně mohli znovu vrhnout do týmového zápolení ve znalostech a dovednostech souvisejících se záchranářstvím.

Celkem 19 věkově smíšených čtyř- až pětičlenných týmů soutěžilo ve dvou kategoriích (2. – 5. třída / 6. – 8. třída) na desítce stanovišť v nejrůznějších aktivitách – střelba ze vzduchovky, hod granátem, znalostí kvíz, evakuační zavazadlo, první pomoc….).

Prvňáčci vše přišli hlavně obhlédnout a nesoutěžně vyzkoušet, deváťáci se tradičně zapojili jako součást organizačního týmu.

Vítězi celého soutěžního dne byli určitě úplně všichni ti, kteří byli ochotni procvičit své záchranářské dovednosti. Přesto máme i umístění, a týmům již během pátečního vyhlášení byly předány drobné ceny.

Kategorie I. stupeň (složení týmů)

  1. místo – Vašek Hule, Adélka Fricová, Eliška Králová, Karel Havelec, Zdenda Zdeněk (467 bodů)
  2. místo – Vašek Lhota, Pepa Nekvapil, Julián Stanislav, Dan Kruliš, Patrik Volf (413 bodů)
  3. místo – Zuzka Nováková, Jáchym Šochman, Vášek Svoboda,Klárka Zimmelová, Lucie Tyšerová (402 bodů)

Kategorie II. stupeň (složení)

  1. místo – Jaroslav Talafous, Míla Tetour, Martin Volf, Jan Zoch, Dan Vávra (494 bodů)
  2. místo – Lukáš Pavelec, Kristýna Věnečková, Zuzana Vokáčová, Marie Zdeňková, Gábi Soukupová (484 bodů)
  3. místo – Pavel Filip, Milan Brda, Róza Sámelová, Bára Švehlová (445 bodů)

Fotogalerii máme tentokrát poněkud chudou, děkujeme paní učitelce Jonášové!

Mladého záchranáře jsme lehce promítnuli i do výuky. Za Mladým záchranářem ohlédli páťáci, a drobnými animacemi v rámci jedné multimediální hodiny ICT šesťáci vzpomínali na rozmístění stanovišť.

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ OČIMA PÁŤÁKŮ

Druhého června k nám přijeli hasiči a nás čekala práce na různých stanovištích, zaměřených na vědomosti i dovednosti. Na organizaci se podíleli deváťáci a někteří dospělí z naší školy.

Byli jsme rozděleni do týmů. První a druhý stupeň soutěžil zvlášť. Házeli jsme granátem, hadicí stříkali na cíl, orientovali se v mapách, skládali evakuační zavazadlo nebo resuscitovali figurínu.

Mezi nejzábavnější stanoviště patřilo stříkání hadicí. Náročným stanovištěm byla střelnice.

Všechny záchranářské dopoledne moc bavilo. Vyhodnocení proběhlo den poté, v pátek, třetího června. Všechny týmy dostaly menší či větší diplomy a odměny.

 

ANIMOVANÉ GIFY ŠESŤÁKŮ – ROZKLIKNĚTE