Nanoroboti ve výtvarce

Co čeká lidstvo v budoucnosti? Jak si poradíme s vážnými nemocemi? Nad těmito a dalšími otázkami jsme se s našimi deváťáky a osmáky zamýšleli při výtvarné výchově.

Hlavním tématem se stala otázka nanotechnologie. Slovo „nano“ znamená malost. Nanometr je v porovnání k milimetru jako fotbalový míč k zeměkouli, nanotechnologie je tedy pronikání do oblasti malých světů.

My jsme prodiskutovali téma nanorobotů v medicíně. Snažili jsme se vytvořit představu, jak by miniaturní stroje – nanoroboti pomáhaly v boji s různými zákeřnými chorobami a jaký přínos by to pro lidstvo mělo. Své představy pak deváťáci přenesli na papír. Myslím, že se jim to moc povedlo…

Martina Novotná

Nanoroboti ve výtvarceNanoroboti ve výtvarceNanoroboti ve výtvarceNanoroboti ve výtvarceNanoroboti ve výtvarce