Náš rok se Školou udržitelného života aneb Mladí pro klima

I letos prošli naši sedmáci projektem ŠUŽ. Sehráli hru Podnebín, vyhodnotili velmi účinná a málo účinná klimatická opatření. Poznali místa v obci, kde se můžou projevit změny klimatu jako je sucho, povodně atd.

Žáci přemýšleli nad tím, jak tomu předcházet a jak již vytvořená opatření na různých místech fungují. Prošli si obec a vytvořili pocitovou mapu místa a přemýšleli nad dalším možným vylepšením. V rámci své cesty a přiblížení celé problematiky si sehráli několik simulačních a rolových her (Ekopolis, Neviditelná ruka trhu, Apartmány) a absolvovali workshop na téma “Klima a co na to já”.

No, a co na to žáci? Co letos vylepšíme? Naše klimatická stezka je fajn, obsahuje spoustu informací a obrázků, ale mobil je malá plocha a jak jsme zjistili, ne všichni rádi čtou a radši by možná jen poslouchali a proto vytvoříme audio. Namluvíme všechny naše příběhy z klima stezky a příští rok bude ještě další překvapení.