Naši žáci zavítali k protinožcům

V Nový Zéland se na začátku prosince proměnila sedmá třída v rámci projektu Letem světem a pozvala na výlet děti z celé školy. Všechny návštěvníky tohoto ostrovního státu přivítali původní maorští obyvatelé bojovým tancem haka. I když rituální tetování na obličejích všech Maorů a Maorek, tedy našich sedmáků a sedmaček, bylo jen nakreslené tužkou, vypadalo velmi věrohodně.

Návštěvníci se dozvěděli některé zajímavosti o této vzdálené zemi a jejích obyvatelích, kteří jsou našimi protinožci. Prohlédnout si mohli vyrobené maorské bojové čluny a amulety, současnou novozélandskou vlajku i umístění na mapě světa. Všichni, kdo na ostrovy zavítali, se snažili tvářit velmi přátelsky, protože kotel s ostatky jednoho z nepřátel vzbuzoval dostatečný respekt. I když už dávno na Novém Zélandu žádní kanibalové nejsou… ale co kdyby.

Ti nejzdatnější z návštěvníků si vyzkoušeli bez zaškobrtnutí přečíst nejdelší slovo na světě, jímž je jeden místopisný název v maorštině. Starší poměřovali své znalosti slavné trilogie Pán prstenů, která se na Novém Zélandu natáčela. Promítáním cestopisného dokumentárního filmu jsme letošní projekt Letem světem v sedmé třídě zakončili.