Nejmladší žáci si poměřili své znalosti z přírodovědy

Žákovský parlament ZŠ Cehnice již tradičně připravuje pro nejmladší žáčky naší školy přírodovědnou soutěž u příležitosti Dne Země. Ani letos tomu na konci dubna nebylo jinak. Chodba prvního stupně se proměnila v hrací plochu se sedmi stanovišti. Na nich si mohla poměřit své znalosti tříčlenná družstva prvňáků a druháků.

Soutěžilo se například v určování rostlin a živočichů či v poznávání orgánů a kostí lidského těla, chybět nemohly ani úkoly prověřující znalosti třídění odpadů do recyklačních nádob, určování času, měr a vah či popisu rostliny. Jak nám potvrdili sami účastníci, nejzapeklitější úkoly na ně čekaly na stanovišti s přírodovědnými hádankami. Jednu tady máme i pro vás:

Na jaře potěší krásou, v létě tě ochladí, na podzim tě nakrmí a v zimě zahřeje. Co to je? (morts ýncovo)

Děkujeme našim parlamenťákům za přípravu soutěže i práci na stanovištích.